Франція – одна з трьох країн разом з Італією та Іспанією, які лідирують в Європі за кількістю яхт і спеціальних портів для них – марин. Без яхти неможливо уявити відпочинок на Середземномор’ї. Південь Франції протяжністю трохи більше 140 кілометрів, в світі більше відомий як Лазурний Берег. На узбережжі налічується близько півтора сотень яхтових портів. Стоянки яхт в Європі там, куди для відпочинку біля моря їдуть звідусіль, обов’язковий атрибут міського морського пейзажу, і на французькому півдні вони обладнані в кожному місті. Яхти швартують в ультрамодному Сен-Тропе і розкішних Каннах, в респектабельному Антібі і фешенебельному Жюан-ле-Пені, в багатоликому Тулоні і Монте-Карло – гральній столиці князівства Монако, що є сусідами з Францією.

Велике число марин – яскравий показник високого попиту на яхти, для яких необхідні не тільки порти відправлення і прибуття, а й точки проміжних стоянок. Туристи активно бронюють місця для короткострокових зупинок на час яхтових круїзів. У свою чергу, власники суден орендують причали для тривалих парковок. Лазурний берег займає друге місце в світі за кількістю причалів для стоянок мегаяхт.

Що визначає вартість оренди місць стоянок в маринах

Повсюдно вартість стоянки яхти в Європі оцінюється як висока і дуже висока. Ціни оренди ніколи не бувають фіксованими. Вони складаються з урахуванням багатьох умов. Так, основних критеріїв, що визначають ціну оренди, кілька. Перерахуємо найважливіші з них.

 1. Місцезнаходження стоянки і її сервісна інфраструктура. Впливають на ціноутворення близькість до центру міста, до головних магістралей яхтових маршрутів, доступність транспортних вузлів – аеропортів, вертолітних майданчиків. У вартість оренди включено підключення до джерел електроенергії, водопостачання, послуги в швартуванні, клінінгові послуги та ін.
 2. Розміри яхти. У високий пляжний сезон приблизні ціни стоянки яхти в Європі на Лазурному Березі складають (євро в добу):
 • для 8-метрової яхти – 150-200 євро, 10-12 м – 300-350, 15-20 м – 600 євро;
 • місця для елітних яхт від 40 м – не менше 1 300 євро;
 • для мегаяхт більше 70 м в Сен-Тропе – 1 300 євро, в Каннах – 655, в Порт-Еркюль (Монако) – 1 200 євро.
 1. Піковий період, тобто приуроченість оренди яхти до свят або спортивних змагань. При цьому треба знати, що на Лазурному Березі масштабні події, що збирають туристів з усього світу, проходять щомісяця.

Приклади середніх розцінок в подієві дні (євро в добу): по 13 500 євро – дні яхтової регати в Сен-Тропе та кінофестивалю в Каннах; 33 800 євро в порту Еркюль (Монако) – яхтове шоу, фестиваль феєрверків, Гран-прі гонок «Формула-1».

 1. Сезонність. Вартість стоянки яхт в Європі, в місцях туристичного паломництва традиційно коливається, знижуючись до зими і зростаючи до пляжного сезону, пік якого припадає на липень-серпень. Відмінністю сезонних стоянок яхт є їх тривалість. Влітку причали в основному орендують для короткострокового перебування під час круїзних переходів від пункту до пункту – для дозаправки, огляду визначних пам’яток.

На зимову тривалу стоянку в маринах швартують не тільки яхти з акваторії Лазурного Берега, але і судна, які переганяють з більш суворих країв для зимівлі в м’якому середземноморському кліматі. У сумарну вартість тривалої оренди входять її тривалість, технічне обслуговування основних вузлів судна.

У високий сезон на Лазурному Березі кількість днів оренди найменше впливає на середньодобову вартість стоянки яхт. У Європі, як відомо, ціни зазвичай падають. Однак на культовому курорті відома формула: чим довше оренда – тим дешевше година / доба, – працює слабо. Яхт близько гламурної і привабливої Французької Рив’єри збирається набагато більше, ніж місць стоянок в маринах. Тому про систему пільг (знижок або бонусних програм) і мови бути не може. Щоб влітку гарантовано пришвартуватися в марині, місце бронюють заздалегідь, найчастіше задовго до прибуття до місця фрахтування.

Допомога Scanmarine ТМ (Cofrance SARL)

Власники яхт і яхтсмени знають, як з-за високого попиту важко знайти на популярних курортах стоянки для яхт в Європі – і тимчасові, літні, і довгострокові, на зиму. Компанія-брокер Scanmarine ТМ (Cofrance SARL) допомагає в оренді причалів для чартерних і приватних яхт. Завдяки прямій (і завжди ефективній) співпраці з яхтовими портами регіону Scanmarine ТМ завжди володіє актуальною інформацією про наявність вільних місць біля причалів.

Основні послуги компанії:

 • пошук і бронювання швартовочних місць на час літніх круїзів і для зимового відстоювання судів;
 • бронювання місць стоянок в портових містах Лазурного Берега на період проходження свят, фестивалів, спортивних змагань;
 • допомога власникам супер’яхти в пошуку зимової верфі і в оренді причалу великого порту для літнього відпочинку (Монако, Канни, Сен-Тропе, Антіб).

Додаткові послуги:

 • допомога в оформленні повного циклу зимової стоянки для яхт в Європі – від реєстрації яхти на зимове зберігання і її транспортування до місця швартування до узгодження видів технічного обслуговування і їх контролю;
 • консультування щодо особливостей марин регіону;
 • допомога в складанні круїзного маршруту з прив’язкою до портів стоянок.

У компанії діє правило:

Клієнтам, які купили яхту через Scanmarine ТМ (Cofrance SARL) або розмістили на сайті компанії інформацію про продаж або оренду судна, послуги надаються на пріоритетній основі.

Замовте в Scanmarine ТМ (Cofrance SARL) бронювання місць стоянок для оренди. Щоб вам гарантовано була надана стоянка яхти в Європі, резервування пірсу оформляйте за кілька місяців до відпочинку. Більш точну інформацію зможете отримати у консультанта, зв’язавшись з ним через спливаюче вікно. Вдалого пошуку та успішних рішень, в чому ми вам із задоволенням допоможемо!