Суперяхти – один з найрозкішніших активів мільярдерів, і не секрет, що володіння яхтою обходиться досить дорого. Згідно з дослідженнями, кожні 8 з 10 мільярдерів володіють розкішними судами. Серед них судно Azzam займає позицію найбільшої в світі суперяхти – ця краса належить президенту Об’єднаних Арабських Еміратів Халіфі ібн Заїд Аль Нахайян. Довжина корпусу приватної яхти складає 180 метрів, і її будівництво з двома вертолітними майданчиками і системою протиракетної оборони обійшлося власнику в 600 мільйонів доларів.

Якщо ви планували купити приватну яхту, яка найкраще підійде для вас і вашої родини, то напевно заплуталися в численних зобов’язаннях, пов’язаних з володінням яхтою. Продовжуйте читати, щоб зуміти самостійно розрахувати або визначити бюджет, необхідний не тільки для одноразової покупки, але і для постійного утримання судна.

Перед укладанням угоди вам потрібно врахувати попередні витрати на покупку і інші фактори. В основному, статті витрат зводяться до наступного: яхтовий сервіс, ремонт човнів, щорічне обслуговування, стоянка і навіть експлуатаційні витрати, які мають на увазі професійне обслуговування для підтримки працездатності і безпеки вашого екстравагантного хобі. Отже, давайте розглянемо, що робить розміщення яхти таким дорогим.

 

У пошуках справжнього претендента

Перший крок, з якого необхідно почати, – це знайти ідеальний об’єкт, який втілює вашу мрію. Коли ви хочете купити приватну яхту, слід набратися терпіння. На сучасному ринку ви знайдете безліч надихаючих дизайнерських яхт, в які можна моментально закохатися, але пам’ятайте, що безграмотний покупець – це легка здобич для шахраїв.

Ваша справжня мета – знайти яхту, яка відповідає вашим потребам, наприклад, судно з комфортними каютами для далекого плавання, яхту для проведення вихідних, або розкішну суперяхту з дизайнерським інтер’єром і всіма зручностями. Отже, при необхідності найміть незалежного експерта або зверніться за консультацією до компанії Кофранс, співробітники якої допоможуть вибрати яхту, яка оптимально для вас підходить.

Наднормативні витрати

Поточні витрати варіюються для різних типів човнів, а також в залежності від використовуваних на яхті зручностей і устаткування. Приблизно розрахована витрата палива, страхування приватної яхти, послуги з ремонту, збори за док, технічне обслуговування, заробітна плата екіпажу – ось лише деякі змінні статті витрат. Орієнтовна цифра становить близько 10% від початкової вартості яхти – цю суму доведеться викладати щороку для підтримки судна в найкращому стані. Вартість утримання вже згаданої яхти Azzam оцінюється приблизно в 75 мільйонів доларів на рік.

Збори за док і страхування будуть другими за величиною аспектами після самої яхти. Щоб уникнути пошкодження судна і виставлення величезних рахунків, слід уважно ставитися до обслуговування плавзасобу. Сервіс, послуги з ремонту та зарплата екіпажу також обійдуться вам в мільйони.

Ці лише деякі з ознак майбутніх платежів. Отже, будьте готові заплатити високу ціну за покупку приватної яхти.

 

Безпека зі страховкою

Страхування яхт – це конкурентний ринок, тому ціни тут відносно розумні. Різноманітність вибору страхових агентів, звичайно, ускладнює вибір і вимагає підвищеній уважності. Важливо ознайомитися з полісом і окремими видами послуг, які включені в страховку.

Зазвичай страхові компанії фінансують покупку суперяхти або за допомогою лізингової угоди, або за допомогою морської іпотеки, що призводить до більшого прибутку. Більшість компаній візьмуть від 0,7% до 0,8% річної вартості човна.

Ви також можете знайти безліч компаній, що пропонують дивовижні знижки на свій флот, і пропозиції, пов’язані з системами безпеки і засобами навігації. Іншою альтернативою може бути пошук страхових брокерів, що спеціалізуються на яхтах, які гарантують вам принципово інший рівень обслуговування.

Останнім кроком буде перевірка всіх плюсів і мінусів страхових полісів, і вибір страховки з більш низькими витратами і відрахуваннями.

Екіпаж приватної яхти

Ви, мабуть, задаєтеся питанням: «Чи потрібно наймати і утримувати команду?». Так, більшість власників розкішних яхт воліють мати на борту постійний екіпаж, який допомагає їм керувати яхтою.

Досвідчений яхтовий менеджер допоможе вам зібрати ідеальну команду. Завдяки своїм навичкам і досвіду в управлінні яхтами, він також може знизити експлуатаційні витрати з 10% до 8%.

Ідеально зібрана команда також обійдеться вам в мільйони. Капітану приватної яхти з довжиною корпусу 30-50 метрів з досвідом роботи понад п’ять років щорічно платять від 84 000 до 180 000 доларів, також в команду можуть бути включені кухарі, стюарди, мотористи, головні техніки і багато інших. Найняти постійних членів екіпажу для щоденного обслуговування розкішних яхт було б розумним кроком.

 

Обслуговування яхт і сервіс

Обслуговування приватної яхти – одна з постійних вимог. Базове прибирання, перевірка, технічне обслуговування механізмів і ремонт човна – важливі речі, за якими потрібно стежити.

 

До базового обслуговування належить:

– Приватна яхта, пливе по воді, вимагає періодичного використання тікового масла, воску, поліролі і фарби, яка не обростає, що також обійдеться вам в пристойну суму.

– Двигун вимагає планового обслуговування, періодичного регулювання і часткового ремонту. Такі деталі, як генератори, водогрійні установки, трансмісії, приводи, підрулюють пристрої, що потребують особливого догляду, щоб вони працювали чітко і безперебійно.

– У міру того, як яхта старіє, їй потрібно приділяти більше уваги і міняти запасні частини відповідно до їх стану. Ретельне технічне обслуговування судна може заощадити багато грошей, інакше будьте готові платити мільйони за рахунками за капремонт.

Швартування приватної яхти

Швартування обійдеться вам дорого. Стоянка яхти під час тривалої морської подорожі – найбільший виклик, з яким вам доведеться мати справу. Тарифи на швартування в різних портах варіюються, але майте на увазі, що причал в самих ексклюзивних маринах в високий сезон може коштувати більше 4000 доларів за ніч. Але один фактор, який, на щастя, відмінно працює, – це фіксовані ставки з року в рік, які полегшують планування місця відпочинку.

 

Резюме

Є багато аспектів, які впливають на вартість утримання приватної яхти, але це були основні статті витрат. Звичайно, не виключені непередбачені витрати, особливо в далекому плаванні. Маючи більший капітал і план річного бюджету, ви можете собі дозволити купити яхту своєї мрії.

 

Шошина Ольга